Vaše dotazy

D: Může pes využít omega-3 mastné kyseliny z rostlinného oleje, jako je lněný olej?

Lněný olej obsahuje 55 % až 70 % omega-3 mastné kyseliny ALA (kyseliny alfa-linolenové), která musí být přeměněna na DHA a EPA, aby byla přínosná při takových stavech, jako je dermatitida, zhoršená kvalita kůže a srsti, osteoartritida či zánětlivé onemocnění střev.

Psi jsou schopni přeměnit přibližně 10–15 % ALA na EPA a DHA. Pokud vezmeme v úvahu obsah omega-3 kyselin v rybím tuku (2,1 g DHA/EPA ve 100 g lososového oleje) a omega-3 kyselin ve lněném oleji (23,0 g ALA ve 100 g lněného oleje), snadno si spočítáme, že stejné množství lněného oleje je přeměněno na stejné, či dokonce vyšší množství DHA a EPA (2,3–3,45 g DHA/EPA ve 100 g lněného oleje) jako ze stejného objemu lososového oleje.

Existují studie, které popisují skutečnost, že tělo je schopno převést takové množství omega-3 kyseliny ALA na omega-3 kyseliny EPA/DHA, které je nezbytné pro normální funkci metabolismu. Zbytek ALA se používá jako zdroj energie.

Neschopnost využití omega-3 kyselin z lněného oleje u psů je poměrně často nesprávně interpretováno. V případě, že váš pes či kočky odmítají přijímat rybí tuk, existuje plnohodnotná alternativa, kterou je právě lněný nebo konopný olej.

D: Jaký je rozdíl mezi lososovým olejem a lněným olejem?

O: Mezi omega-3 kyselinami získanými z rybího tuku a omega-3 kyselinami získanými z lněného oleje (což je olej rostlinného původu) existuje rozdíl. Rybí tuk i lněný olej poskytují omega-3 mastné kyseliny, ale pouze rybí tuk obsahuje omega-3 kyseliny EPA a DHA, jež se ukázaly užitečné při takových stavech, jako je dermatitida, zhoršená kvalita kůže a srsti, osteoartróza či zánětlivá onemocnění střev.

Oleje rostlinného původu obsahují omega-3 mastnou kyselinu ALA (kyselinu alfa-linolenovou) a žádné omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Rybí tuk je přímým zdrojem kyselin EPA a DHA.

D: Dobrý den, je vhodné podávat přípravek Canvit Nutrimin pro psy březí feně? Nebo nabízíte něco vhodnějšího?

O: V tomto případě je Canvit Nutrimin ideálnám doplňkem. Obsahuje vyváženou kombinaci vitamínů, minerálních látek. Je vytvořen právě pro psy krmené tradičně. Doufám, že zvládnete březost v pohodě a přeji hodně zdraví narozeným štěňátkům.

D: Koukám, že jste v novém. Změnil se nějak obsah přípravků?

O:Změnou prošly i preparáty pro kočky. Dnes nesou nově název Canvit. Receptura byla změněna u Canvitu biotin pro kočky (původní název Felvit mutli). Preparát je obohacen o methionin a zinek v organické podobě pro zkvalitnění srsti koček.

D: Dobrý den. Kupuji pro pejsky pamlsky Canvit Mobility na klouby. Pes je má sežrané v doporučené denní dávce asi za 3 týdny. Mohu pamlsky podávat každý den, nebo je dobré dát nějakou přestávku? Děkuji za odpověď.

O: Canvit Health Care Snacks můžete podávat dlouhodobě.

D: Dobrý den, potřebuji aby moje fena shodila nějaké to kilčo. Jaký přípravek mi doporučíte na podporu hubnutí krom snížení krmné dávky a vhodného krmiva s nízkým procentem tuku. Děkuji za odpověď.

O: Samozřejmě že nejdůležitější v procesu hubnutí je snížit krmnou dávku a zvýšit pohybovou aktivitu. Z našich preparátů bych Vám na podporu hubnutí mohla doporučit Spirulinu. Spirulina je bohatá na aminokyseliny a sacharidy a pomáhá v organismu udržovat hladinu těchto látek. Mozek nezačne tedy signalizovat hlad a tělo je tak přesvědčeno, že je nasyceno. Každopádně snížení energetického příjmu a zvýšení energetického výdeje jsou základní pro boj s obezitou.

D: Dobrý den, lze používat řadu NATURAL LINE i jako doplněk granulované stravy?

O: Produkty Canvit Natural Line je možné používat i při krmení granulemi. Samozřejmě že v první řadě jsou tyto produkty určeny k doplnění krmné dávky při BARF výživě. Ale je zde celá řada preparátů, které je možné používat i nejen při barfování. Ať už je to třeba Kelpa, která omezuje tvorbu zubního plaku, snižuje zápach z tlamy. Nebo novozélandská mušle Green- lipped Mussle a její využití při kloubních potížích. Canvit Carrot je zdrojem betakarotenu, jenž pozitivně působí na zrak, ale využití najdou chovatelé i třeba při poruchách plodnosti. A takto je potřeba se na celou tuto řadu dívat.

D: Dobrý den, ráda bych se zeptata na vhodný doplněk stravy pro 3 letého křížence anglického chrta po operaci kolenního vazu pro urychlení hojení.

O: Pro regeneraci kloubů a zlepšení pohyblivost Vám mohu nabídnout preparát Canvit Chondro Maxi. Jedná se o preparát obsahující chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, kolagenní hydrolyzát, vitamín C. Pomáhá posilovat chrupavku, zlepšuje pohyblivost kloubu. Po dobu regenerace bych Vám doporučila dávkování 1, 5 tablety na 10 kg živé hmotnosti. Zároveň bych Vám ráda i doporučila preparát Canvit Immuno. Jedná se o preparát, který obsahuje beta glukany pro celkové posílení imunity. Byl by to určitě vhodný doplněk pro doléčení Vašeho pejska po operaci. Zde dávkujte 1 tabletu na 5 kg živé hmotnosti.

D: Dobrý den, máme doma 15-letého oříška, před dvěma lety mu zjistili střevní onemocnění a má přísnou nízkotučnou dietu, ráda bych mu koupila nějaké vitamíny pro seniory, ale vzhledem k dietě bych mu nerada ublížila, můžete mi prosím nějaké doporučit?

O: Ideálním preparátem pro starší pejsky je Canvit senior. Preparát obsahuje všechny potřebné vitamíny a stopové prvky. Pomáhá tak udržovat pejska v ideální kondici. Přítomné aminokyseliny regenerují organismus, omega mastné kyseliny přispívají ke správnému fungování kardiovaskulárního systému, zlepšují kvalitu kůže a srsti, podporují správnou funkci mozku a nervů. Navíc velice blahodárně působí na zdraví kloubů. Pevně věřím, že přidáváním Canvitu senior zkvalitníte vašemu pejskovi nelehké stáří.